LAPP kontrolni vod 12 x 1.5 mm² 8716120S/500 500 m
- Kataloški br:
- Kataloški br:
4 %
42,225.00 KM44,175.00 KM
Štedite 1,950.00 KM
Architektengruppe S71 d.o.o.
-4 %
42,225.00 KM44,175.00 KM
Štedite 1,950.00 KM
Tehničke specifikacije
| Sadržaj | 500 m |
| Presjek | 12 x 1.5 mm² |
| Poprečni presjek (po žili) | 1.5 mm² |
| Proizvođač-br. dijela | 8716120S/500 |
| Tip | ÖLFLEX® CHAIN TM CY 12G16AWG |
| Nazivni napon | 500 V |
| Vanjski Ø | 15.4 mm |
| Nazivni napon U0 | 300 V |
| Broj žica | 12 x |
| Nominal cross section conductor | 1.5 mm² |
| Material core insulation | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Core identification | Numbers |
| Nominal voltage U | 500 V |
| Permitted cable outer temperature after assembling without vibration | -40-90 °C |
| Nominal voltage U0 | 300 V |
| Number of cores | 12 |
| Outer diameter approximate | 15.4 mm |
| Conductor surface | Bare |
| AWG size | 16 |
| Min. permitted bending radius, moving application with forced guidance | 154.0 mm |
| Min. permitted bending radius, moving application/free movement | 154.0 mm |
| Min. permitted bending radius, stationary application/permanent installation | 92.4 mm |