LAPP kontrolni vod 4 x 6 mm² 8710040S/500 500 m
- Kataloški br:
- Kataloški br:
4 %
27,810.00 KM29,090.00 KM
Štedite 1,280.00 KM
Komada
Prodaja i slanje od:
Architektengruppe S71 d.o.o.
-4 %
27,810.00 KM29,090.00 KM
Štedite 1,280.00 KM
Tehničke specifikacije
| Sadržaj | 500 m |
| Presjek | 4 x 6 mm² |
| Poprečni presjek (po žili) | 6 mm² |
| Proizvođač-br. dijela | 8710040S/500 |
| Tip | ÖLFLEX® CHAIN TM CY 4G10AWG |
| Nazivni napon | 500 V |
| Vanjski Ø | 16.1 mm |
| Nazivni napon U0 | 300 V |
| Broj žica | 4 x |
| Nominal cross section conductor | 6 mm² |
| Material core insulation | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Core identification | Numbers |
| Nominal voltage U | 500 V |
| Colour outer sheath | Black |
| Conductor material | Copper |
| Material outer sheath | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Conductor category | Class 6 = very flexible |
| Permitted cable outer temperature after assembling without vibration | -40-105 °C |
| Nominal voltage U0 | 300 V |
| Number of cores | 4 |
| Outer diameter approximate | 16.1 mm |
| With protective conductor | TRUE |
| Low smoke (according to EN 61034-2) | FALSE |
| Conductor surface | Bare |
| AWG size | 10 |
| Min. permitted bending radius, moving application with forced guidance | 161.0 mm |
| Min. permitted bending radius, moving application/free movement | 161.0 mm |
| Min. permitted bending radius, stationary application/permanent installation | 96.6 mm |