Bresser Optik Pluto 114/500 EQ zrcalni teleskop ekvatorijalna newton Uvećanje 20 do 375 x
- Kataloški br:
- 1318401 - 62
- Oznaka:
- 4614500
- EAN:
- 4007922145136
- Kataloški br:
- 1318401 - 62
- Oznaka:
- 4614500
- EAN:
- 4007922145136
Bresser Optik Pluto 114/500 EQ zrcalni teleskop ekvatorijalna newton Uvećanje 20 do 375 x
845.00 KM
Komada
Alternativno dostupni proizvodi:
Prikaži alternativne proizvode
845.00 KM
Komada
Izdvojeno & Detalji
- Uvećanje 20 do 375 puta
- Držač za pametni telefon
- LED tragač za crvene točke
- Podešavanje oštrine preko pogona za fokusiranje
Tehničke specifikacije
Tehničke specifikacije
| Žarišna duljina | 500 mm |
| Opskrba strujom | CR 2032 gumbasta baterija, uklj. |
| Težina | 8 kg |
| Dužina | 500 mm |
| Uvećanje | 20 do 375 x |
| Materijal | aluminij plastika |
| Izvedba | newton |
| Usporeno pomicanje | ručni |
| Promjer ogledala | 114 mm |
| Vrsta montaže | ekvatorijalna |
| Tip zaštitnog čepića za uši | 31.7 mm |
| Povećanje (maks.) | 375 x |
| Povećanje (min.) | 20 x |
| Omjer otvora | 4.4 |
| Vrsta proizvoda | zrcalni teleskop |
Opis
Opis
S ekvatorijalnim (također nazvanim paralaktičkim) EQ nosačem, jedna os je poravnata s polarnom zvijezdom. Kada se prati nebeski objekt, tada treba pomaknuti samo jednu os, što olakšava praćenje u usporedbi s nosačima koji imaju samo lijevu / desnu i gornju / donju os (azimutni nosač). Pomoću tragača crvenih točaka postavljenog na teleskop nebeske predmete je moguće lako pronaći i precizno prilagoditi u okularu pomoću dvije fleksibilne osovine povezane s mehaničkim finim pogonom. Osobito početnicima je mnogo lakše orijentirati se prema zvjezdanom nebu progresivnim tragačem crvenih točaka nego konvencionalnim teleskopom. Čvrsti aluminijski stativ beskonačno je podesiv po visini i jamči udoban položaj promatrača. Držač pametnog telefona može se koristiti za snimanje jedinstvenih slika planeta i nebeskih tijela.
Ovaj tekst je strojno preveden.
Posebne značajke
- Fokusiranje putem načina fokusiranja
- Stabilni, ekvatorijalni nosač s krugovima nagiba i protuutegom
- Praćenje pomoću fleksibilnih osovina
- Podešavanje visine stupa
- Teoretska razlučivost u sekundama luka 1,0
- LED tragač crvenih točaka
- Robusna konstrukcija izrađena od aluminija, čelika i lijevanog željeza
- Pogodan okular za računalo
Opseg isporuke
- Zrcalni teleskop Bresser Optik Pluto 114/500 EQ Newton, uvećanje do 375 x
Ocjene kupaca
Ocjene kupaca
Pribor za ovaj prooizvod
- Esencijalni (7)