Eaton NZMN1-M100 učinski prekidač 1 St. Područje podešavanja (Struja): 80 - 100 A Preklopni napon (maks.): 690 V/AC (Š x
- Kataloški br:
- Oznaka:
- EAN:
- Kataloški br:
- Oznaka:
- EAN:
Cijena na upit
0.00 KM
Tehničke specifikacije
| Tip | NZMN1-M100 |
| Područje podešavanja struje (min.) | 80 A |
| Područje podešavanja struje (maks.) | 100 A |
| Područje podešavanja (Struja) | 80 - 100 A |
| Broj polova | 3-polni |
| Preklopni napon (maks.) | 690 V/AC |
| Vrsta montaže (Relej) | fiksna instalacija |
| Vrsta zaštite | IP20 |
| Dubina | 88 mm |
| Širina | 90 mm |
| Visina | 145 mm |
| dim. | (Š x V x D) 90 x 145 x 88 mm |
| Sadržaj | 1 St. |
| RoHS-konforno | Da |
| Width | 90 mm |
| Height | 145 mm |
| Depth | 88 mm |
| Rated operation power at AC-3, 400 V | 55 kW |
| With integrated auxiliary switch | FALSE |
| Rated permanent current Iu | 100 A |
| With integrated under voltage release | FALSE |
| Number of poles | 3 |
| Rated operating voltage | 690-690 V |
| Overload release current setting | 80-100 A |
| Power loss | 23.9 W |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| With thermal overload protection | TRUE |
| Type of electrical connection of main circuit | Other |
| Type of control element | Rocker lever |
| Switch off technique | Thermomagnetic |
| Rated operation power at AC-3, 230 V | 30 kW |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu at 400 V, AC | 35 kA |