Schneider Electric C11H4TM063L učinski prekidač kom.
- Kataloški br:
- Oznaka:
- C11H4TM063L
- EAN:
- Kataloški br:
- Oznaka:
- C11H4TM063L
- EAN:
Tehničke specifikacije
| Vrsta proizvoda | učinski prekidač |
| Tip | C11H4TM063L |
| Sadržaj | 1 St. |
| Number of auxiliary contacts as normally open contact | 0 |
| Number of auxiliary contacts as normally closed contact | 0 |
| Rated permanent current Iu | 63 A |
| Number of poles | 4 |
| Number of auxiliary contacts as change-over contact | 0 |
| Degree of protection (IP) | IP40 |
| Position of connection for main current circuit | Front side |
| Motor drive integrated | FALSE |
| Type of electrical connection of main circuit | Screw connection |
| Type of control element | Wing knob |
| With switched-off indicator | TRUE |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu at 400 V, 50 Hz | 70 kA |