Schneider Electric LG7D12Q716 izravni pokretač
- Kataloški br:
- 2913780 - 62
- Oznaka:
- LG7D12Q716
- EAN:
- 3389110656145
- Kataloški br:
- 2913780 - 62
- Oznaka:
- LG7D12Q716
- EAN:
- 3389110656145
Schneider Electric LG7D12Q716 izravni pokretač
955.00 KM
Komada
Prodaja i slanje od:
Architektengruppe S71 d.o.o.
955.00 KM
sa PDV
Troškovi dostave
Komada
Tehničke specifikacije
Tehničke specifikacije
| Proizvođač-br. dijela | LG7D12Q716 |
| Tip | LG7D12Q716 |
| Width | 175 |
| Height | 165 mm |
| Depth | 177 mm |
| With transformer | FALSE |
| Rated operation power at AC-3, 400 V | 5.5 kW |
| Number of command positions | 5 |
| Number of auxiliary contacts as normally open contact | 0 |
| Number of auxiliary contacts as normally closed contact | 0 |
| Suitable for emergency stop | TRUE |
| Rated operation current Ie | 12 A |
| Number of indicator lights | 0 |
| Supporting protocol for LON | FALSE |
| Supporting protocol for TCP/IP | FALSE |
| Supporting protocol for ASI | FALSE |
| Supporting protocol for PROFIBUS | FALSE |
| Supporting protocol for CAN | FALSE |
| Supporting protocol for INTERBUS | FALSE |
| Supporting protocol for Modbus | FALSE |
| Supporting protocol for Data-Highway | FALSE |
| Supporting protocol for DeviceNet | FALSE |
| Supporting protocol for SUCONET | FALSE |
| Supporting protocol for other bus systems | FALSE |
| External reset possible | FALSE |
| Suitable for rail mounting | FALSE |
| Degree of protection (IP) | IP55 |
| Supporting protocol for SERCOS | FALSE |
| Supporting protocol for INTERBUS-Safety | FALSE |
| Release class | CLASS 10 |
| With short-circuit release | TRUE |
| With fuse | FALSE |
| Type of electrical connection of main circuit | Screw connection |
| Type of electrical connection for auxiliary- and control current circuit | Screw connection |
| Supporting protocol for AS-Interface Safety at Work | FALSE |
| Supporting protocol for DeviceNet Safety | FALSE |
| Supporting protocol for EtherNet/IP | FALSE |
| Supporting protocol for Foundation Fieldbus | FALSE |
| Supporting protocol for PROFINET CBA | FALSE |
| Supporting protocol for PROFINET IO | FALSE |
| Supporting protocol for PROFIsafe | FALSE |
| Supporting protocol for SafetyBUS p | FALSE |
| Voltage type for actuating | AC |
| Type of motor starter | Direct online starter (DOL) |
| Rated operation power at AC-3, 230 V, 3-phase | 3 kW |
| Rated power, 460 V, 60 Hz, 3-phase | 5.5 kW |
| Rated operation current at AC-3, 400 V | 12 A |
| Ambient temperature, upper operating limit | 40 °C |
| Temperature compensated overload protection | TRUE |
| Rated conditional short-circuit current, type 1, 480 Y/277 V | 6000 |
| Rated conditional short-circuit current, type 1, 600 Y/347 V | 3000 |
| Coordination class according to IEC 60947-4-3 | Class 1 |
| Vrsta proizvoda | izravni pokretač |
Opis
Opis
Sistemski zahtjevi
Nema sistemskih ograničenjaOcjene kupaca
Ocjene kupaca
Prosječna ocjena
0.00 od 5 zvjezdica
Još nema recenzija ovog proizvoda, ali to možete promijeniti.
Pribor za ovaj prooizvod
- Esencijalni (2)