FLIR Flir i65 termalna kamera -20 do 550 °C
- Kataloški br:
- 3450489 - 62
- Oznaka:
- 18455-0201
- EAN:
- 7332558035634
- Kataloški br:
- 3450489 - 62
- Oznaka:
- 18455-0201
- EAN:
- 7332558035634
FLIR Flir i65 termalna kamera -20 do 550 °C
22,485.00 KM
Komada
Alternativno dostupni proizvodi:
Prikaži alternativne proizvode
Prodaja i slanje od:
Architektengruppe S71 d.o.o.
22,485.00 KM
sa PDV
Troškovi dostave
Komada
Izdvojeno & Detalji
- Termografska kamera
- Temperaturno mjerno područje-20 do 550 °C
- Matrica bolometra:
Tehničke specifikacije
Tehničke specifikacije
| Tip | Flir i65 |
| Vrsta proizvoda | termalna kamera |
| Mjerno područje temperaturnog raspona (maks.) | 550 °C |
| Mjerno područje temperature (min.) | -20 °C |
| Optika | 38° × 49° |
| Rezolucija prikaza | 720 x 1280 Pixel |
| Vrsta zaštite | IP54 |
| dim. | (D x Š x V) 225 x 136 x 73 mm |
| Prikaz | 5-inčni LCD zaslon u boji |
| Težina | 0.800 kg |
| Osnovna preciznost ± | 2 % |
| Osnovna točnost ± ° C | 2 °C |
| Mjerno područje temperature | -20 do 550 °C |
| Širina | 136 mm |
| Visina | 73 mm |
| Dužina | 225 mm |
Opis
Opis
The FLIR i65 brings the power of NFPA 70B-compliant thermal inspections to every technician, no matter their experience level. Built on the new ACE operating system, it works just like a smartphone for thermography—powered by apps, connected to the cloud, and ready to scale across teams. With high-resolution 480 × 640 thermal imaging, an intuitive 5” touchscreen, rugged, glove-friendly design, and built-in LTE connectivity, this means technicians can securely upload thermal data, share reports, and collaborate in real time—directly from the field, without needing Wi-Fi access. With sharper detail, guided workflows, and enterprise-grade cybersecurity, the i65 helps organizations cut reporting time, boost uptime, and empower teams everywhere.
Simplify and Speed Workflows
With the advantage of FLIR, 3rd-party, and custom apps, iXX-Series cameras simplify inspections and improve workflow for increased productivity. Apps can reduce the steps between data gathering and consumption, letting you work the way that makes the most sense for your organization.
Support Inexperienced Users
On-board apps can flatten the learning curve, provide safety information, host training, and offer remote support so inexperienced users can perform expert-level inspections.
Solve Documentation, Communication, and Decision Pains
FLIR iXX cameras can host a range of apps designed to address documentation and decision-making. Plus, the i65 offers built-in LTE for uploading, sharing, and collaborating in real time—no Wi-Fi needed—underpinned by ISO 27001-certified practices.
480x640, wide field of view, 40 mK NETD thermal resolution, with LTE cellular network communication capability
Ovaj tekst je strojno preveden.
Simplify and Speed Workflows
With the advantage of FLIR, 3rd-party, and custom apps, iXX-Series cameras simplify inspections and improve workflow for increased productivity. Apps can reduce the steps between data gathering and consumption, letting you work the way that makes the most sense for your organization.
Support Inexperienced Users
On-board apps can flatten the learning curve, provide safety information, host training, and offer remote support so inexperienced users can perform expert-level inspections.
Solve Documentation, Communication, and Decision Pains
FLIR iXX cameras can host a range of apps designed to address documentation and decision-making. Plus, the i65 offers built-in LTE for uploading, sharing, and collaborating in real time—no Wi-Fi needed—underpinned by ISO 27001-certified practices.
480x640, wide field of view, 40 mK NETD thermal resolution, with LTE cellular network communication capability
Ovaj tekst je strojno preveden.
Opseg isporuke
- Infrared camera with battery
- Extra battery
- Battery charger
- USB-C cable
- Printed documentation
- Hard transport case
- Wrist strap
Sistemski zahtjevi
Nema sistemskih ograničenjaOcjene kupaca
Ocjene kupaca
Prosječna ocjena
0.00 od 5 zvjezdica
Još nema recenzija ovog proizvoda, ali to možete promijeniti.